



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 10 V |
| Output Current | 350 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 120 kHz |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 1066
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20467
Ext.Price$0.20467
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20467 | $0.20467 |
| 10 | $0.19342 | $1.93420 |
| 50 | $0.18278 | $9.13900 |
| 100 | $0.17284 | $17.28400 |
| 500 | $0.16345 | $81.72500 |
| 1000 | $0.15833 | $158.33000 |
| 3000 | $0.15337 | $460.11000 |
| 5000 | $0.15045 | $752.25000 |
| 10000 | $0.14759 | $1475.90000 |
